loader image
Zavřít


Zemní vruty

Nosná konstrukce musí vyhovět mnoha požadavkům, ale především musí být bezpečná. Před zahájením projektu necháváme zpracovat statický posudek na konstrukci pro konkrétní místo stavby. Konstrukce musí přenést zejména zatížení větrem a sněhem, které je pro danou lokalitu specifikováno v normách. Kromě potvrzení, že jednotlivé prvky konstrukce přenesou daná zatížení, jsou výsledkem statického posudku také reakce do zemních vrutů. Únosnost vrutů v místních podmínkách je nutné ověřit zkouškou přímo na stavbě pomocí testovací stolice. Tato zkouška nahrazuje geologický průzkum půdy. Při testu jsou instalovány zkušební vruty, které pak zatěžujeme tahem ve vertikální ose nebo kolmo na osu vrutu až na mez deformace vrutu. Veškerá data, tedy i sebemenší posunutí, jsou digitálně zaznamenány do tabulky hodnot a grafu. Zemní test je prováděn a vyhodnocován dle normy Eurokód 7:EN1997-1 zabývající se mj. i zkoušením vrtaných základů. Výsledkem zemního testu jsou hodnoty tahové a horizontální síly ponížené o bezpečnostní koeficient, které jsou schopny vruty v místě stavby přenést a ty jsou porovnány s vypočítanými reakcemi do vrutu dle statického posudku. Závěrečná zpráva ze zemního testu obsahuje také další specifika stavby jako například popis příjezdové cesty, skladovací plochy, nerovnosti terénu, nutnost předvrtání za pomocí kompresoru a další možné komplikace včetně návrhu jejich řešení. Statický posudek a zpráva ze zemního testu jsou nedílnou součástí dokumentace, která je předána investorovi.Ocelová konstrukce


Stavební technologie z lehké tenkostěnné ocelové konstrukce Mr. Merkur je u nás v České republice velmi málo známá, avšak celosvětově je tento typ výstavby značně oblíbený a rozšířený. A to především díky skvělým vlastnostem materiálu, jako je například vysoká odolnost, únosnost, odolnost proti škůdcům, rzi, plísni, vlhkosti a také díky nízké hmotnosti.

Ocelové konstrukce z tenkostěnných ocelových profilů se vyrábí pomocí vysoce kvalitních strojů původem z Nového Zélandu a z kvalitní certifikované oceli. Stroje vyrábí „C“ a „Omega“ profily, a to válcováním oceli za studena.

Každá jednotlivá ocelová konstrukce se skládá z ocelových profilů, které se spojují v panely či vazníky (stěnové, střešní, podlahové, stropní, aj.). Spojování se realizuje do strojem předem vytvořených otvorů pomocí kvalitního spojovacího materiálu.

Ocelové konstrukce Mr. Merkur jsou vyráběny v ČR a dosahují tak vysoké kvality a nízkých cen díky tomu, že společnost vlastní tzv. celkové řešení, což znamená, že:

  • pomocí specializovaného software se vše naprojektuje 
  • zajistíme výpočet statiky
  • na strojích se vyrobí tenkostěnná ocelová konstrukce s přesností na milimetry
  • k výrobě se používá certifikovaná ocel
  • zpracováváme posudky na únosnost spojů ocelové konstrukce
  • vše máme zaopatřeno od A do Z, až do posledního detailuObvodové opláštění


Jsme inovativní a nechceme trhu nabízet domy, kterých je přeplněný trh.

Obvodové stěny tvoří izolační sendvičové opláštění s izolačním jádrem Quad Core výrobce KINGSPAN. Jádro Quad Core je nejlepší tepelnou izolací, která je na trhu pro sendvičové panely k dispozici. Jsou protipožárně odolné, ekologicky šetrné, neobsahují freony, halogeny a májí nulový potenciál k poškozování ozónové vrstvy. Jejich životnost je prakticky více jak 100 let . Stěnové panely považujeme za nejlepší na trhu. Tyto panely lze použít také pro pasivní domy. Součinitel prostupu tepla při tloušťce panelu 200mm je “U” (W/m2K) je 0,09.

Jejich montáž je prakticky do 5 pracovních dnů. Záleží na typu rodinného domu a složitosti.Střešní krytina


Jsme inovativní a nechceme trhu nabízet domy, kterých je přeplněný trh.

Střešní krytinu tvoří izolační sendvičové panely s izolačním jádrem Quad Core výrobce KINGSPAN. Jádro Quad Core je nejlepší tepelnou izolací, která je na trhu pro sendvičové panely k dispozici. Jsou protipožárně odolné, ekologicky šetrné, neobsahují freony, halogeny a májí nulový potenciál k poškozování ozónové vrstvy. Jejich životnost je prakticky více jak 100 let . Panely považujeme za nejlepší na trhu.

Tyto panely lze použít také pro pasivní domy. Součinitel prostupu tepla při tloušťce panelu 160mm je “U” (W/m2K) je 0,13.

Jejich montáž je jednoduchá a velmi rychlá. Vždy záleží na typu střechy a její složitosti.Okna a dveře


Spolupracujeme s výrobcem AKTOS, která pro nás vyrábí špičková okna, vchodové dveře a sekční vrata na míru. Jejich vlastnosti odpovídají evropským standardům. Okna mohou být plastová nebo dřevěná a to v jakém koli odstínu.

Novinkou je geniální klapka GECCO. Tento doplněk je jednoduchý a účinný doplněk okna pro automatickou výměnu vzduchu v místnosti. Gecco 3 je inovativně konstruovaná klapka pro větrání bez zásahu obsluhy s dimenzovanou regulací průtoku vzduchu tak, aby nedocházelo k průvanu a tepelným ztrátám.

Firma AKTOS OKNA A DVEŘE s.r.o. je též šetrná k životnímu prostředí, poněvadž používá PVC profily bez obsahu olovnatých stabilizátorů.Vnitřní stěny


Striktně se vyhýbáme zednickým pracem z důvodu inovativního, rychlejšímu a technicky lepšímu řešení.

Nabízíme zákazníkům více řešení ve výběru vnitřních obvodových stěn a příček. Zvolit můžete jakoukoli stavební desku bez ohledu na zateplení, které v dostatečné míře splňují již dodávané sendvičové panely KINGSPAN.

Jelikož myslíme především na kvalitu a spokojenost zákazníků, dodáváme a instalujeme mezi obvodové stěny a příčky minerální izolaci k dosažení maximálního zateplení a útlumu hluku tak,aby byli spokojení všichni zákazníci a věděli, že mají výborně řešený dům za rozumné peníze. 

Ve stěnách a příčkách instalujeme většinu technologických rozvodů jako jsou například kabely, potrubí pro vytápění, odpady a vodovodní potrubí. Podlahy


Podlahová konstrukce je navržena tak, aby byla výborně odolná proti vlhkosti, povětrnostním vlivům a tepelným ztrátám. 

Je tvořena spodní vrstvou voděvzdorné překližky, ocelovým rámem, mezi-rámovým podlahovým EPS 150, horní vrstvou voděvzdorné překližky, podlahovým EPS 150 a vrchními akumulačními stavebními deskami. Nášlapnou vrstvu lze zvolit a položit jakoukoli dle výběru investora. V garážovém stání standardně zhotovíme betonovou dlažbu. Voda a odpady


Vodoinstalaci a odpady nabízíme standardně nebo s protihlukovou a zámrznou izolací.

Zhotovíme také kompletní odvodnění dešťových vod, které svedeme do předem instalované vodní nádrže,kterou lze použít například pro závlahu zahrádky. Dešťové plastové nádrže samozřejmě dodáváme také.

Zajistíme také vrt pro studnu a její napojení.

Po zahradě Vám dle přání rozmístíme potrubí pro budoucí závlahy zahrady nebo skleníku. Vše je nutné vždy a pečlivě promyslet předem. 

Napojování přívodu vody a odpadů na inženýrské sítě je pro nás samozřejmost. 

V případě že potřebujete poradit nebo pomoci s úřady, žádný problém. S námi vyřešíte cokoliv. Audio


Naši pracovníci mají také bohaté zkušenosti s audiovizuální technikou od menších systémů po profesionální systémy. 

Splníme požadavky i nejnáročnějším zákazníkům. 

V obývacím pokoji můžete mít například shrnovací projekční plátno, stropní LED projektor v rozlišení které trh nabízí, zapuštěné reproduktory v obývacím prostoru a zvolit můžete audiosystémy různých výrobců o různých výkonech.

Cenové nabídky tvoříme vždy individuálně.

Ozvučení můžete mít i centrální do každé místnosti v domě. V tomto případě se reproduktory instalují přímo do podhledu. 

Reproduktory samozřejmě dodáváme také do vlhkých místností. 

Dodáváme a montujeme také obrazovky nad kuchyňské linky. Tuto výbavu jistě uvítá každý se zástěrou při vaření.Zabezpečení


V dnešní době je skoro prioritní vlastnit ve svém království elektronické zabezpečovací systémy. 

Mohou Vás nejen ochránit před nečekanými situacemi, ale mohou Vám také pomoci při sledování dění kolem i vně domu na dálku. Podmínkou vzdáleného ovládání je nutností zřízení pevné IP adresy, rychlé a stabilní připojení k internetu.

Dodáváme a certifikovaně instalujeme pouze výrobce DAHUA A PARADOX. 

Před instalací odborně navrhneme celý systém a cenovou nabídku vypracujeme individuálně. 

Aplikace do mobilních telefonů jsou zdarma a jejich ovládání pohodlně zvládne i senior. 

Samozřejmostí jsou u nás dodávky a montáže videotelefonů vysoké kvality a zpracování.Kuchyně


Na míru a dle Vašich představ umíme vyrobit a dodat jakoukoli kuchyň se všemi požadovanými technologiemi. 

Používáme pouze kvalitní materiály.

Po zaměření místnosti a vyslechnutí Vašich požadavků navrhneme ideální kuchyň se spotřebiči na míru s pohledy na kuchyň ve 3D. 

Pořizovacích cen se určitě nemusíte bát, protože si řemesla vážíme a kuchyně vyrábíme za rozumné peníze. 

Naši elektrikáři Vám dle požadavků také navrhnou a nainstalují skvělé osvětlení. Moderní je standardně podsvícení pracovní linky, ale také podsvícení horních skříněk a podsvícení celé spodní linky v celé její délce. Lze takto jednoduše například odhalit nežádoucí nečistoty. 

Výběr spotřebičů lze navrhnout vždy individuálně.Koupelny a WC


Máme k dispozici perfektní instalatéry, zedníky i obkladače, kteří dílo provedou s absolutní přesností a kvalitou.

Dodáme a nainstalujeme jakékoli sanitární zařízení.

Samozřejmostí jsou také případné přivolávací systémy na WC (vhodné například v situaci, kdy je sám doma starší senior či osoba s hendikepem.

Obklady a sanitární techniku si může zákazník dodat a instalovat také sám, ovšem v tomto případě nemůžeme poskytnout na dílo záruku.

Výběr obkladů a sanitární techniky je možné online u našeho dodavatele, na kterého poskytneme vždy webový odkaz. 

Umíme instalovat také nejmodernější technologie ve spolupráci s našimi výbornými elektrikáři. 

Benátské štuky případně zhotoví náš externí dodavatel.Wellness


Sníte o bazénu, výřivce, sauně nebo po kompletním wellness centru? S námi to není žádný problém. Ve spolupráci s firmou PLAST PRODUCT s.r.o. umíme navrhnout optimální řešení každého wellness centra. 

Wellness je především zdravý životní styl, který přispívá k psychickému i fyzickému zdraví člověka. Jeho nedílnou součástí se staly i relaxační prvky lázeňských a balneo provozů. Naše společnost zajišťuje realizaci buď jednotlivých prvků anebo celých wellness provozů od návrhu přes realizaci, s využitím komponentů předních světových výrobců, až po kompletní zajištění servisu a zaškolení obsluhy.

Dodáváme také plastové bazény se zastřešením a ohřevem vody přes jakýkoli zdroj vytápění.Elektroinstalace


Do každého domu dodáváme a montujeme standardní elektroinstalace. Zhotovíme vše od projektů, přes přípojky, až po samotnou kompletaci. V cenách nemáme zahrnuty svítidla. Každý zákazník si může vybrat svítidla online u našeho dodavatele na eshopu. Odbornou montáž svítidel samozřejmě provedeme.Svítidla je vždy nutné navrhnout a vybírat předem před samotnými rozvody kvůli umístění kabelů na přesná místa. 

V širokém sortimentu u našeho dodavatele si předem můžete  také vybrat výrobce a typ zásuvek-vypínačů a sdělovací techniky. 

V cenách domu jsou zahrnuty rozvaděče a modulové prvky od výrobce HAGER. Elektroměrové rozvaděče dodáváme pouze od výrobce ESTA. Vytápění


Dodáváme a instalujeme různé výrobce otopných těles a podlahového vytápění. 

Podlahové vytápění umíme také elektrické (FENIX, RAYCHEM). 

Certifikovaně montujeme všechny druhy typů zdrojů tepla (kotle na tuhá paliva, spalovací kotle na LTO, plynové kotle, elektrokotle apod. 

Veškeré zdroje tepla umíme propojit s ohřevem TUV a akumulačními nádržemi pomocí regulace TECHCONTROLLERS. 

Celý systém zregulujeme tak, aby byl plně bezobslužný.

Pro lepší komfort provádíme také výhřev okapů a chodníků pomocí samoregulačních topných kabelů.

Jsme jedničkou ve svém oboru a nabízíme to nejlepší co trh nabízí. Regulace


Jsme jedna z mála certifikovaných firem, která umí plně zregulovat vytápění s ohřevem vody.

Po několikaletých zkušenostech jsme zvolili spolupráci s výrobcem TECH CONTROLLERS. Tyto regulace jsou za dostupné ceny, jsou spolehlivé a jednoduché na ovládání. 

Ke každé regulaci je možné připojit internetový modul pro vzdálené ovládání. Každá aplikace na mobilní telefon je dostupná v češtině. Regulace dodáváme také k elektrickému vytápění a ohřevu topných kabelů.

Dům lze regulovat buď jedním centrálním termostatem, nebo s každým termostatem zvlášť. Umíme drátové i bezdrátové systémy. 

Termostaty jsou vizuálně inovativní a jsou k dostání buď v bílé nebo v černé barvě. Odsávání


Odsávání par provádíme z digestoří, koupelen a WC.

Hygiena má přísná pravidla a nato také dbáme. Veškeré vzduchovody oddělujeme samostatně a pasivní komínky umístíme vždy na střechu. 

Ventilátory dodáváme v různých velikostech, výkonu a barevných odstínů. 

Veškeré rozvody jsou schované nad podhledem a v mnoha případech je zaizolujeme kvůli možnému orosení. 

Dbáme na klid každého zákazníka a dodáváme pouze velmi tiché a spolehlivé ventilátory. 

Umíme také dodat a instalovat zvlhčovače a odvlhčovače.

Naši firmu zkrátka nic nepřekvapí. Neustále sledujeme trh s inovativními technologiemi.Rekuperace


Rekuperační jednotky dodáváme a instalujeme od výrobce PRANA. 

Vzduchové toky procházejí měděným výměníkem
tepla, který je rozmístěný uvnitř funkčního bloku. Proudy vzduchu jsou samostatně oddělené , jak na vstupu tak na výstupu bez míchání.
Ventilační systém PRANA ohřívá studený vzduch, prostupujicí zvenčí, pomocí teplého vzduchu z místnosti. V létě naopak vzduch ochlazuje.
Systém neobsahuje žádné filtry, protože měděné
výměníky tepla zajišťují dezinfekci vzduchu pomocí rovnoměrného vedení tepla s malou délkou, což zajišťuje zachování iontového složení a přirozené energetické složky vzduchu.Slaboproud


Ke každé silnoproudé elektroinstalaci Vám na přání samozřejmě zhotovíme i slaboproudé instalace. Zajistíme kompletní rozvody LAN i STA včetně koncových zařízení.

Umíme také dodat a nainstalovat videotelefony výrobce Tesla Stropkov.DoplňkyFF


Překážkami pro nás nejsou neobvyklé věci v domácnosti.

Nainstalujeme Vám například dvojpípu přímo do kuchyňské linky a chlazení s kompresorem umístíme do technické místnosti, aby Vás nerušil hluk. Můžete takto například nabídnout svým hostům točenou limonádu, pivo či víno. 

Myslíme také na Vánoční svátky a po domluvě připravíme pod okapy zásuvky 230V 16A IP44 pro vánoční osvětlení.Zásuvky jsou skryté pod okapy a nejdou na první pohled vidět. Nemusíte proto zbytečně tahat prodlužovací kabely po fasádě. 

Naše firma zkrátka myslí na všechny detaily a snažíme se, aby byli všichni zákazníci maximálně spokojení. 

Technologie, které nemáme v nabídce Vám rádi na přáni zhotovíme dle předchozí odsouhlasené nabídky. Budeme se těšit. Váš tým RD BEST HOUSES s.r.o.